İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere’de Dil Eğitimi

Her sene yaklaşık 600 bin uluslararası öğrenci İngilizce seviyelerinin daha akademik ve akışkan olması için Birleşik Krallık’ da bulunan eğitim kurumlarını tercih etmektedirler. Farklı bölgeler ve bu bölgelerin sizlere sunduğu farklı aksanlar ve kültürel bilgiler sizlerin hayata daha farklı bir çerçeveden bakmasını sağlamaktadır.

Dünyanın evrensel dili olarak kabul görülen İngilizcenin en iyi ve geleneksel şekilde konuşulduğu Birleşik Krallık, dil eğitiminize başlamanız veya dil eğitiminizi geliştirmeniz için size en iyi olanakları sunmaktadır. Her sene 600 bin yabancı uyruklu öğrenci İngilizce eğitimi almak için Birleşik Krallıktaki dil okullarını tercih etmektedirler.

İngiltere’de dil okullarına giden öğrencilerimiz; dil bilgisi/gramer eğitimleri almalarının yanı sıra; öğrendikleri bilgileri gündelik hayatlarında da en iyi şekilde kullanabilme şansına da sahip olmaktadır. Ana dili İngilizce olan bir ülkede yaşamak, dilinizi kısa sürede geliştirmenizi ve akıcı şekilde konuşmanızı sağlar.

Yüksek Kalitede Eğitim Standartları: Kaliteli ve itibarlı Dil Kursları sıklıkla kontrol edilmekte ve Avrupa Birliği Standartlarında sunulan eğitim kalitesini en yüksek şekilde tutulabilmesi için her türlü devlet desteği ile yardımda bulunulmaktadır.
İngilizce Dilinin Anavatanı: Birleşik Krallığı ve onun kültürünü keşfettikçe çevrenizde anadilleri İngilizce olan pek çok insan ile tanışma fırsatları yakalayacaksınız. Günlük konuşma dilini en iyi şekilde pratiğe dökebilir ve dil bilginizin normalden daha kısa bir sürede geliştiğini görebilirsiniz.

Geleceğinize Hazırlanın: Dünyanın ortak dili olan İngilizceyi iyi konuşabilmek kariyeriniz için size pek çok yeni kapılar açacaktır. İngilizcenizi geliştirmeniz geleceğiniz için çok önemli bir amaçtan değerli bir amaca dönüşür.

Eşsiz Bir Kültürel Tecrübe: Birleşik Krallık’ da İngilizce öğrenmek size yeni bir kültürle ve tarihle tanışabilme fırsatı da sunmaktadır. Anadili İngilizce olan bir ülkede ve tarihi geçmişi çok zengin ve farklı olan bu ülkede sizin gibi aynı amaçlarla dünyanın dört bir yanından gelen diğer öğrencilerle de tanışarak hayatınız boyunca unutamayacağınız bir tecrübe yaşayabilirsiniz.

İngiltere’de bulunan dil eğitimi programlar; kurs fiyatlarında değişiklik göstermektedirler. Bu değişiklikler kursun çeşidine, müfredat programına, okulun bulunduğu lokasyona, programın yoğunluğuna, genel İngilizce ya da özel program olup olmamasına göre değişmektedirler. Haftalık kurs fiyatları yaklaşık 200 ile 1.000 sterlin arasındadır.