Amerika’da Dil Eğitimi

Amerika’da Dil Eğitimi

Küreselleşen dünyanın; siyasetten, spora kadar neredeyse tüm alanda kullandığı ortak dil İngilizcedir. Ve değişen dünyaya ayak uydurmak ise ancak anadilin dışında bir dili bilmek ile mümkün olabilmektedir. Bugün TV’yi her açtığınızda, okuduğunuz bir kitapta, izlediğiniz bir filmde, hatta sosyal medyada karşınıza çıkan dilde dolayısıyla İngilizce olmaktadır. Dünya liderlerinden, iş adamlarına, sanatçılardan, öğrencilere kadar, tüm toplumların farklı kesimlerinde herkesin ortak anlaşma ve konuşma dili olan İngilizceyi bilmemek ise; insanın karşısına çıkan en önemli bariyerlerden biridir. Bu nedenle İngilizce öğrenmek, gelecek planınız içinde öncelikli sırada yer almalıdır. 2000’li yıllarda iş hayatında kariyer rekabetinin hızla ilerlediği göz önünde bulundurulduğunda, İngilizceyi anadiliniz gibi konuşuyor olmak sizinle aynı yarışta yer almaya çalışan birçok insanın önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Farklı bir ulke, farklı bir kultur, farkli insanlar, ve sizin hic bilmediginiz farkli bir dil. Bugun televizyonu her actigimizda, ya da sosyal medyayi her kullandigimizda, okudugumuz bir kitapta ya da seyrettigimiz bir spor musabakasinda gunumuzun her aninda karsimiza cikan bir dildir ingilizce. Dunya liderlerinden, unlu sanatcilara herkesin ortak anlasma ve konusma dili olan ingilizce, cogu zaman yurtdisinda yasayan Turk ogrencilerimizin karsilastiklari en buyuk kulturel bariyer olmaktadir.

Ulkemizin ana dili Turkce oldugu gibi dunya ulkelerinin konustugu ana dil ise Ingilizcedir. Icinde bulundugumuz yeni yuzyilda hizla gelisen ve degisen dunyaya ayak uydurmak ancak farkli dilleri anlayip,konusabilmekle mumkun olmaktadir. Ingilizce ogrenmek gelecek planlariniz icin atmis olucaginiz en onemli adimlardan biridir. 2000`li yillarin basindan itibaren dahada zorlasan is ve kariyer rekabetinin hizlanarak arttigini goz onunde bulundurarak, sizinle ayni rekabet eden atletlerin bir adim onune gecmenizi sagliyacaktir. Ingilizce konusmak size dunya vatandaslariyla iletisimde kalmanin en kolay ve keyifli yolunu sunmaktadır.

Finansal durumunuza, yasiniza yada egitim durumunuza bakmadan hayatin her aninda ogrenebiliceginiz Ingilizce dilini kendinize ve geleceginize yapmis oldugunuz bir yatirim olarak da dusunebilirsiniz. Ogrenmek istediginiz yabanci dili hizli ve akici bir sekilde ogrenip, konusabilmenin en iyi yolu o dilin anavataninda egitimini almak ve insanlarla iletisime gecmektir. Amerika Birlesik Devletleri`nde bulunan okullarin sunmus oldugu dil egitimi programlari size ingilizce egitiminde alabileceginiz en guvenilir ogretmenleri ve egitim kurumlarini secme sansini sunmaktadir. Kisisel imkanlariniza yada size sponsor olucak ailenizin imkanlarina bagli olarak farkli fiyatlardaki farkli egitim kurumlarinda egitiminizi alabilirsiniz. Daha oncede bahsettigimiz gibi, ingilizce dilini anadili ingilizce olan bir ulkede ogrenmek, o dili konusan insanlarla hergun aktif iletisim icinde bulunmak size buyuk avantajlar saglamaktadir. Gramer egitimini siniflarda tamamlayip, gunluk hayatinizin her aninda ingilizce konusmanizin getirisi daha aktif ve akademik bir akicilikla konusmaniza yardimci oldugu gibi daha hizli bir surede egitminizi surdurmenizi saglar. Amerikan hukumetinin legal ogrencilere vermis oldugu 20 saatlik calisma hakkinizi kullanarak da kisisel butcenize yardimci olma sansini siz ogrencilere sunmaktadır.

Amerika’da dil eğitimi alacak öğrenciler için farklı ve çeşitli kurs seçenekleri bulunmaktadır. Bunlardan bazıları size ; “Genel İngilizce” , “Amerikan Kültürü” ; “Konuşma Bilgisi ” tarzında temel bazda eğitim sunarken, bazıları ise yüksek öğrenim için gerekli olan “Akademik İngilizce” ‘ye odaklanmaktadır. Bu eğitimlerin yanı sıra; sizi lisans, yüksek lisans eğitimine hazırlayan ” Üniversite Hazırlık ” ve ” Geçiş Programları ” da bulunmaktadır.

ABD`de eğitimlerini sürdürmek isteyen öğrencilerimizin ; “TOEFL “ya da “IELTS” sınavlarından yeterli puanları almış olmaları gerekmektedir. Bu süreçte; seçeceğiniz kaliteli bir dil eğitimi programı sınav puanınızı yükseltebilmenize yardımcı olur. Sınıflarda; konuşma, okuma, yazma, dinleme ve gramer bilgiler öğretilmektedir.

Dil eğitiminize başlamadan önce; seçtiğiniz eğitim kurumu tarafından tabi tutulacağınız sınav sonucunda, size uygun görülen seviyede bu dersleri almaya başlayabilirsiniz. Amerika’da yüzlerce farklı eğitim kurumunda, yüzlerce farklı İngilizce programı bulunmaktadır. Maliyeti ise; eğitim kurumunun kalitesine göre farklılık göstermektedir. Seçiminizi yapmadan önce; AkademiNY’ den profesyonel bir yardım almanız, karar aşamasında size ciddi bir yarar ve avantaj sağlamaktadır.

Öğrenmek istediğiniz yabancı dili; hızlı ve akıcı şekilde konuşabilmenin en iyi yolu; o dilin eğitimini anavatanında almak ve insanlarla iletişime geçerek dili kavramaktır. ABD okullarının dil eğitim programları; size İngilizce eğitiminde yardımcı olacak en sağlam eğitim kurumlarını seçme imkânını sunmaktadır. Bütçenize uygun olarak; farklı fiyatlardaki, farklı eğitim kurumlarında eğitiminizi alabilirsiniz.

Gramer eğitimini sınıflarda tamamlayıp, günlük hayatınızın her anında İngilizce konuşmanızın getirisi; daha aktif ve akademik bir akıcılıkta konuşmanız ve eğitiminizi daha hızlı bir şekilde sürdürmeniz olacaktır. Amerikan hükümetinin; öğrencilere vermiş olduğu 20 saatlik yasal çalışma hakkı ise; bütçenize önemli bir katkı sağlayacaktır.

ABD ‘deki eğitim sistemi, dünya çapında saygı görmekte ve öğrencilere üst düzey kaliteli bir eğitim hayatı sunmaktadır. Bu nedenle sadece Türkiye’den değil , birçok farklı ülkeden öğrenci üniversite ya da yüksek lisans eğitimi için Amerikan Üniversitelerini tercih etmektedir. AkademiNY olarak eğitimini ABD ‘de sürdürmeyi planlayan öğrencilerimize; dil eğitimini de orada almalarını tavsiye etmekteyiz. Bu sayede, dil eğitimi süresince, adaptasyon süreciniz daha kolay olur ve Amerika’nın size sunduğu multi-kültürel yaşam tarzının daha rahat farkına varabililirsiniz.

Eğitim almak istediğiniz şehir ve okulun belirlenmesinde sizi yönlendirmesinin yanı sıra, AkademiNY’ nin ABD eğitiminizde sizlere sunacağı en önemli avantajlardan biri de, Amerika’ya gittiğiniz ilk günlerde havaalanından karşılanıp kalacağınız eve yerleştirene Kadar ekibimizin yanınızda olmasıdır. AkademiNY’nin kurucusunun New York’ta eğitim almasının yanı sıra uzun yıllar Amerika tecrübesinin bulunması; AkademiNY ‘ye özellikle Amerika’daki yaşam konusunda öğrencilere her konuda destek olabilme imkanı sunmaktadır.